1 września 2021 r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny.

Właśnie zostaliśmy przedszkolakami. Jesteśmy niewątpliwie niesamowicie dzielnymi brzdącami. Czasem może nam się przytrafić tak, że kilka łez popłynie nam z oczu przy pożegnaniu. Ale nasi Rodzice są dzielni. Wiedzą, że to normalne. W końcu jesteśmy jeszcze mali. Za nami pierwszy tydzień przedszkola, a tyle się wydarzyło.

15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. W naszej szkole, to dzień kreatywności i zabaw. Dodatkowo realizujemy projekt eTwinning Zaprzyjaźnij się z kropką.

Dzisiaj klasa 8D na języku angielskim miała spotkanie ze szkołą partnerską. Zadaniem uczniów było odgadnięcie skąd jest nasz partner. Uczniowie zadawali po angielsku pytania Yes/No. Nie było łatwo, ale udało się! Gościliśmy szkołę z Przemyśla. Okazało się, że to nasi partnerzy dłużej szukają naszej miejscowości na mapie! Na szczęście klasa 8D przygotowała dla rówieśników trzy koła ratunkowe! #eTwinning

20 września 2021 r. – Nasze Przedszkolaki obchodziły dzisiaj swoje święto. Wszyscy z pięknymi uśmiechami uczestniczyli w przygotowanych atrakcjach.

23 września, pięknymi kolorami, słońcem i uroczym uśmiechem, powitała nas Pani Jesień. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że osoba ta zjawiła się w postaci kilku dziewczynek z klasy 3c. Dzieci były zachwycone. Odgadywały jesienne zagadki, rozpoznawały dary jesieni i segregowały je. Bardzo dziękujemy Pani Joli Kloch, Zosi, Julce, Amelce, Michasi oraz Rodzicom za przygotowanie wspaniałej niespodzianki dla przedszkolaków.

„Liście się złocą w całym lesie,
To znak właśnie, że  już  jesień. 
Lasem, łąką, polem,
Chodzi ze złocistym parasolem”.
23 września obchodziliśmy w naszej szkole Pierwszy Dzień Jesieni.
Tego dnia „królowały kolory”: żółty, brązowy, pomarańczowy, czerwony i zielony. Wszystkie klasy wykonały  piękne jesienne kompozycje i dekoracje. Były zagadki, konkursy i piosenki .
Mamy nadzieję, że tak miło powitana jesień nie będzie smutna, nudna i zimna, ale piękna, barwna, ciepła i bogata w jesienne skarby!

W dniach 20-24 września nasza szkoła włączyła się w akcję sprzątania świata. Uczniowie pod opieką nauczycieli wyszli w teren i posprzątali najbliższą okolicę.

Plener rzeźbiarski

W poniedziałek 27 września po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Z tej okazji klasa 0b przygotowała piosenkę „Panie Janie…” w kilku językach. Uczniowie klas IV-VIII mogli sprawdzić swoje umiejętności w rozpoznawaniu języków.

Atmosfera była super!

29 września 2021r. świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Do naszej szkoły przybyli znamienici goście. W każdej klasie czytali głośno uczniom książki, które wybrały dzieci lub te, które przynieśli sami. Był to bardzo udany czas wypełniony dobrymi emocjami. Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom za udział w naszej akcji.

Dzień Chłopaka w naszej szkole obchodzono bardzo wesoło. Każda klasa świętowała w swoim gronie. Zostały wręczone prezenty, a dla wszystkich był słodki poczęstunek. Tego dnia, odbył się również  konkurs na „Najśmieszniejsze nakrycie głowy”. Trzeba przyznać, że wspaniałych, twórczych i kreatywnych pomysłów nikomu nie brakowało. GRATULUJEMY !!!

10 października obchodziliśmy Dzień Zdrowia Psychicznego, który został ustanowiony w 1992 r. przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego. W związku z tym, w naszej szkole wychowawcy klas przedstawią uczniom informacje, jak zadbać o swoją kondycję psychiczną, aby lepiej radzić sobie w sytuacjach trudnych, stresowych.

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego 2021 – prezentacja (.pptx)

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego 2021 – prezentacja (.pdf)

W piątek 8 października uczniowie klas pierwszych, wybrali się na wycieczkę do Kawęczyna. Odwiedziliśmy miejsce malownicze i bardzo ciekawe pod względem edukacyjnym. W gościńcu „Wiecha” przywitali nas staropolskim zwyczajem, chlebem i solą, a następnie zaproszono nas na słodki poczęstunek. Podczas pobytu dzieci zapoznały się z kulturą, pracą i życiem w dawnej wsi. Dzieciaki z zainteresowaniem obejrzały starą, wiejską zagrodę i izbę etnograficzną. Później powędrowaliśmy przez las do młyna wodnego i wiatraków. Przechodziliśmy obok mini -zoo, gdzie mogliśmy zobaczyć daniele. Byliśmy w starej sali szkolnej, gdzie dzieci dowiedziały się, jak dawniej wyglądała nauka. Wielką frajdą okazała się przejażdżka wozem z traktorem. A niesamowitym zaskoczeniem – okazała się stara kuźnia. Mogliśmy z bliska zobaczyć wyposażenie kuźni i obserwować pracę kowala. W piekarni dzieci dowiedziały się jak kiedyś przygotowywano chleb do wypieku. Po takiej porcji wrażeń był czas na pyszne, pieczone kiełbaski oraz odpoczynek. Pogoda dopisała, atmosfera także. Było super.

8 października br. dzielnicowy z Posterunku Policji w Celestynowie asp. szt. Grzegorz Kwas odwiedził dzieci z oddziałów przedszkolnych w niezwykle istotnej sprawie. Funkcjonariusz przypomniał przedszkolakom, jak bezpiecznie pokonać drogę do szkoły i domu, niezależnie od pory roku, dnia i pogody. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały odblaski i z ogromnym zadowoleniem obejrzały z bliska radiowóz policyjny. Dziękujemy za poświęcony czas i ważną lekcje.

Nasza szkolna świetlica klas I-III przystąpiła do realizacji II edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Akademia Świetlicowa. Świetliczaki na tropie… zagadek”.

Regulamin projektu i zadania do wykonania

Pierwsze zadanie z projektu za nami. Odbyliśmy wędrówkę po polskich zamkach niestety tylko online. Okazało się jednak, że niektórzy z nas uroki zamkowych murów mogli podziwiać osobiście w czasie wakacyjnych podróży. Dzieliliśmy się wrażeniami. Przeczytaliśmy też kilka legend o zamkowych tajemnicach. Zapamiętaliśmy szczególnie opowieść o zgubionych perłach królowej Bony, których do dziś jej duch pod postacią Białej Damy poszukuje w zamku w Czersku. Na koniec malowaliśmy różne zamki i zameczki…

Dzień Edukacji Narodowej

W ramach przygotowań do konkursu „Unia Europejska – to MY!” klasa 8c przeprowadziła następujące działania:

  • Przez szkolny radiowęzeł przeprowadziliśmy krótką audycję dotyczącą historii hymnu UE, który został odśpiewany we wszystkich klasach.
  • Przeprowadziliśmy „Dzień Hiszpanii”.
  • Zrobiliśmy zdjęcia tablic dotyczących projektów realizowanych ze środków unijnych w naszej okolicy.

Nasza szkoła otrzymała Europejską Odznakę Jakości eTwinning za wspaniałą pracę w projekcie eTwinning „Pandemic in the Eyes of Children”. Oznacza to, że praca uczniów, nauczyciela i szkoły została oceniona jako reprezentująca najwyższy europejski poziom! Projekt „Pandemic in the Eyes of Children” został realizowany na lekcjach języka angielskiego przez uczniów z obecnej klasy 8D podczas nauczania zdalnego.

#Europejska Etykieta Jakości

#eTwinning

ŚWIĘTO DYNI
27 października uczniowie klas 0-III uczestniczyli w zajęciach, podczas których poznali bardzo zdrowe i urodzie warzywo, jakim jest dynia. Tego dnia w szkole królował kolor pomarańczowy. Każda klasa wzięła udział w licznych zabawach z udziałem dyni. Poza dyniowymi zabawami, każdy uczeń wykonał dyniowego stworka. Pomysły dzieci okazały się bardzo ciekawe i kreatywne.

19 października grupy 0a, 0b i 0c pojechały na wycieczkę do „Doliny Bobrów”– gospodarstwa agroturystycznego w miejscowości Wólka Dłużewska. Nasze zeróweczki brały tam udział w warsztatach, na których miały okazję zetrzeć własnoręcznie na tarce ziemniaki, a potem skosztować placków ziemniaczanych. Ubrane w strój kołbielski panie poprowadziły zajęcia, na których dzieci poznawały warzywa i owoce po smaku i zapachu.  Dzieci odwiedziły także stodołę oraz miały okazję zobaczyć stare maszyny i urządzenia rolnicze. Panie animatorki przygotowały zajęcia ruchowe na świeżym powietrzu, a wśród nich były zawody w skakaniu w workach, slalom z ziemniakiem na drewnianej łyżce i wiele innych. To była bardzo ciekawa i udana wycieczka.

#SzkołaPamięta

Na początku listopada w szczególny sposób wspominamy naszych bliskich. Społeczność szkolna podtrzymuje pamięć o osobach, które zapisały się w pamięci lokalnej. Uczniowie naszej szkoły uprzątnęli teren i zapalili światełko pamięci przy pomnikach blisko naszej szkoły: miejsce pamięci nauczycieli 3 LO; pomnik ku czci pomordowanych w Celestynowie w czasie II wojny światowej; pomnik w miejscu rozstrzelania grupy mieszańców Celestynowa i przy pomniku Dziesięciolecia Niepodległości. Uczniowie zatrzymali się też na chwilę przy tablicy pamiątkowej ku czci cichociemnego por. Józefa Czumy „Skrytego”. Cześć Jego pamięci!

Uczniowie odwiedzili miejscowy cmentarz aby zapalić światła pamięci. Kilku grupom wyszedł na spotkanie pan Stefan Mazur-Przydromirski, który opowiedział historię powstania cmentarza i wskazał kilka mogił. Odwiedziliśmy miejsca spoczynku nauczycieli – Michała Rękasa, Jana Stanisława Paulusa; nauczycieli uczących w miejscowych szkołach; pomnik ku pamięci mieszkańców Dąbrówki zamordowanych przez bandę Rybackiego, mogiłę zbiorową pracowników celestynowskiej cegielni; grobowiec rodziny Jankowskich i Nowakowskich oraz grób pierwszej osoby pochowanej na celestynowskim cmentarzu. Bardzo dziękujemy za ciekawe opowieści panu Stefanowi Mazur-Przydromirskiemu.

5 listopada w naszej szkole świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.
W tym dniu przedszkolaki i uczniowie z budynku przy ul. Wrzosowej przebrali się za różnych bohaterów bajkowych. Wśród postaci bajkowych pojawili się: Czerwony Kapturek , Pszczółka Maja, Myszka Miki, Pocahontas, Spider-mam, Strażak Sam i wiele innych. Dzieci zaprezentowały swoje stroje podczas wspólnych zabaw i pląsów. Uczniowie mieli także okazję zaprezentować swoje ulubione bajki podczas zajęć z książką. Wspólne czytanie w serdecznej atmosferze przyniosło wiele niezapomnianych miłych wrażeń. Inwazja księżniczek, wróżek, filmowych bohaterów oraz innych baśniowych postaci umiliła czas podczas Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek zorganizowanego przez Szkolny Samorząd Uczniowski również wśród starszych uczniów. 🙂

Nasza Szkoła dołączyła do projektu eTwinning – „Deutsch kreativ”.

Projekt ten skierowany jest do nauczycieli j. niemieckiego i uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej. W trakcie trwania projektu uczniowie wcielą się w rolę podróżników, artystów, reporterów, a nawet detektywów i mikołajów, wykonując wspólnie ciekawe zadania. Wszystko po to, by zwiększyć motywację i zainteresowanie nauką języka niemieckiego, kreatywnie poszerzyć wiedzę dotyczącą DACHL oraz poznać proste narzędzia TIK. Projekt będzie realizowany w klasie 7b w gr.1.

W naszej szkole odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. To bardzo ważna chwila dla Biedronek i Stokrotek. Od tego dnia stają się oficjalnie przedszkolakami. Uroczystość rozpoczęła się częścią artystyczną, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając dowód na to jak wiele już potrafią. Po części artystycznej nastąpiło uroczyste pasowanie każdego dziecka. Na pamiątkę tego wydarzenia, dzieci otrzymały dyplom oraz upominek.

Klub Miłośników Japonii – zajęcia języka japońskiego

Nasza pierwsza lekcja języka japońskiego! Zajęcia prowadzi wolontariuszka, pani Marin Iwai, która mówi do nas po angielsku. Już umiemy się przywitać i przedstawić po japońsku. Zajęcia języka japońskiego odbywają się w budynku szkoły przy ul. Św. Kazimierza 55, w poniedziałki od godziny 15.30 do 16.30. Ilość miejsc jest ograniczona.

Początek listopada to doskonały czas by przypomnieć sobie o tym, jak ważne dla rozwoju dziecka ale i dla dorosłego człowieka jest ŚNIADANIE. To pierwszy posiłek w ciągu dnia, którego zadaniem jest dostarczenie dużej ilości energii. 9 listopada obchodziliśmy Dzień Zdrowego Śniadania. Uczniowie klasy Ib i Ic wspólnie przygotowali kanapki że zdrowych produktów. Podstawą były warzywa. Kanapki były bardzo kolorowe, zdrowe i pyszne. Dzieci wspólnie zjadły drugie śniadanie.

Dnia 10 listopada 2021r. w naszej szkole bardzo uroczyście świętowano 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.  Atmosferę obchodów Święta Niepodległości w szkole dało się wyczuć o wiele wcześniej, kiedy na korytarzach i w salach lekcyjnych pojawiły się okolicznościowe gazetki, biało-czerwone ozdoby oraz kotyliony wykonywane przez uczniów. Zorganizowano 3 konkursy: recytatorski „Polska –moja Ojczyzna”, plastyczny „Drzewo patriotyczne” i kaligraficzny „Hymn Narodowy”. 

Podczas głównej uroczystości laureaci i zwycięzcy konkursów otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.  

Uczniowie klas 0-III w strojach galowych z przypiętymi kotylionami obejrzeli 2 prezentacje multimedialne „W szkole pradziadka” i “Narodowe Święto Niepodległości”, które przybliżyły historię niewoli naszej Ojczyzny, od dnia, kiedy Polska przestała istnieć na mapie Europy jako niepodległe państwo, przez dzieje tragicznej walki naszego narodu o wyzwolenie, aż po dzień odzyskania niepodległości 11 listopada 1918 roku. Przekazywane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami i recytacjami wierszy. 

Punktualnie o godzinie 11.11 wszyscy stanęli na baczność w ramach akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu” i odśpiewali 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”.  

Dzień 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są dane na zawsze, lecz należy wciąż dbać o te wartości i stale je pielęgnować.

Dnia 16 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Został on ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 12 grudnia 1995 roku z inicjatywy UNESCO. W związku z tym w naszej szkole zostaną przeprowadzone zajęcia z uczniami, przez wychowawców klas z podziałem wiekowym. Zajęcia te będą odpowiedzią na potrzeby rozwijania u młodych ludzi umiejętności akceptacji drugiego człowieka, jego odmienności i różnorodności.

16 listopada w naszej szkole na zajęciach Edukacji dla Bezpieczeństwa w klasach VIII mieliśmy przyjemność gościć znanego specjalistę i wykładowcę akademickiego Pana dr Janusza Popisa, specjalizującego się w zakresie nauk dotyczących bezpieczeństwa. Temat prelekcji dotyczył zagrożeń i bezpieczeństwa XXI wieku.

16 listopada w naszej szkole, odbyła się niezwykle ważna uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas I. Dzieci pod kierunkiem pań wychowawczyń przygotowały krótki program artystyczny, w którym wspólnie recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Pierwszoklasiści oficjalnie zostali przyjęci w poczet uczniów PSP im. Batalionu” Zośka” i stali się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe książki, zakupione przez Radę Rodziców. Każda klasa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie z panią dyrektor i wychowawcą. Na zakończenie wszyscy zjedli pyszny poczęstunek, przygotowany przez rodziców.
Kochane Pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów w nauce. Powodzenia!
Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością!

16 listopada 2021r. uczniowie klas trzecich byli na wycieczce autokarowej w Warszawie. Na początku zwiedzaliśmy komnaty króla Augusta Poniatowskiego w Zamku Królewskim. Największe wrażenie zrobiły na nas: sala tronowa, sypialnia króla, poukrywane zegary i tajemne przejścia.

W drugiej części wycieczki pojechaliśmy do Centrum Nauki Kopernik. Oglądaliśmy bardzo ciekawe, interaktywne wystawy. Mogliśmy sprawdzić jak działa rower, jak wysoko możemy podskoczyć, poleżeć na łożu fakira, skonstruować katapultę, zniknąć w magicznym lustrze.

Na koniec odbyła się Lekcja pod gwiazdami w Planetarium. Obejrzeliśmy film pt. „Ziemia, Księżyc, Słońce”. Mięliśmy możliwość zadawania pytań ekspertom z dziedziny kosmosu. Dowiedzieliśmy się, że Ziemia nie jest plaska, planety karłowate nie mają prostych orbit a kojoty nie znają się na kosmosie. Przekonaliśmy się, że jesteśmy tylko maleńką cząstką całego wszechświata.

                                                                                       Uczniowie klasy 3b

W ramach Programu „Dwujęzyczne Dzieci” pięknie śpiewamy piosenki po angielsku. Grupa 0a

Alicja Świetlik kl. 5b – I miejsce,
Alicja Sybilska kl. 6b – III miejsce
w konkursie „Kapliczki i krzyże przydrożne”, finansowanym ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „EtnoPolska 2021”. Gratulacje!

Dni Kultury Japońskiej w naszej szkole

Projekt eTwinning “Children’s World, Children’s Rights”

Z okazji Dnia Niepodległości przygotowaliśmy dla szkół partnerskich prezentację o Polsce i naszym święcie narodowym. Aby sprawdzić, jak dużo informacji o Polsce uczniowie zapamiętali, ułożyliśmy dla nich quiz Kahoot, który rozwiązali ze swoimi nauczycielami. Cieszymy się, że mogliśmy obchodzić Święto Niepodległości ze szkołami europejskimi!

Uczniowie klasy 7C.

Od października do listopada klasy II, Ib, Ic i 0a realizowały projekt „BohaterON w Twojej szkole”. Głównym celem było kształtowanie postaw patriotycznych, a przede wszystkim zrozumienie czym jest bohaterstwo i co zrobić by móc się nazwać patriotą. Korzystaliśmy z otrzymanego pakietu edukacyjnego- konspektów zajęć dotyczących Powstania Warszawskiego i edukacji patriotycznej. Na koniec uczniowie przygotowali kartki z życzeniami dla powstańców. Mamy nadzieję, że taka korespondencja ucieszy powstańców i będzie świadectwem pamięci młodych patriotów.

18 listopada klasa IIc została zaproszona przez p. Monikę Grajdę-Widulińską na kreatywne warsztaty w PDMK w Otwocku. 4-godzinne zajęcia pozwoliły na rozwijanie kreatywności oraz twórczego myślenia podczas wykorzystania różnych gier matematycznych, konstruowania z klocków przestrzennych budowli. Umożliwiły doskonalenie zdolności manualnych oraz wyobraźni w trakcie tworzenia własnej wizytówki oraz zajęć ceramicznych. Zajęcia przebiegały w grupach i to pozwoliło prawidłowo planować zadania w podziale na zespoły. Warsztaty dostarczyły dzieciom niezwykłych wrażeń oraz pozwoliły atrakcyjnie spędzić czas.

19 listopada 2021 r. – Dziś pożegnaliśmy Pana Stanisława Papisa, wieloletniego nauczyciela naszej szkoły, wicedyrektora, kolegę…

Łączymy się w smutku z rodziną.

20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Uczniowie klasy 7c realizują projekt eTwinning „Children’s Rights, Children’s World” poświęcony prawom dzieci. Dlatego właśnie dzisiaj odbyło się spotkanie online partnerskich szkół.

25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Choć trudno w to uwierzyć, pierwszy miś- maskotka powstał w roku 1902 i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek na świecie.

Tego dnia w naszej szkole, obchodziliśmy to bardzo milutkie święto. Uczniowie mogli przynieść do szkoły swojego ulubionego pluszowego przyjaciela, który umilił im czas spędzony w szkole.

Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo: „Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny MIŚ”.

Kolejna edycja Akcji „Krokusy Pamięci”. Posadziliśmy 100 krokusów, które mają upamiętniać dzieci, ofiary Holocaustu. Ciąg dalszy wydarzenia wiosną.

Gmina Celestynów w partnerstwie z Samorządem Województwa Mazowieckiego realizuje projekt pn. „Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego” w ramach X Osi priorytetowej  „Edukacja dla rozwoju regionu”, Działania 10.1 „Kształcenie i rozwój dzieci i młodzieży”, Poddziałania 10.1.1 „Edukacja ogólna”, którego celem jest podniesienie jakości nauczania w min. 330 szkołach z terenu Województwa Mazowieckiego poprzez zakup sprzętu i oprogramowania oraz przeprowadzenie szkoleń mających na celu przygotowanie szkół, nauczycieli i uczniów do nauki zdalnej. W ramach projektu Publiczna Szkoła Podstawowa im. Batalionu „Zośka” w Celestynowie otrzyma pakiet sprzętu w postaci: zestawów komputerowych, laptopów, drukarek, urządzenia wielofunkcyjnego, projektora multimedialnego, monitora interaktywnego oraz pakiet oprogramowań wspierających naukę zdalną. Ponadto wsparciem szkoleniowym w zakresie nauczania zdalnego objęci zostaną nauczyciele i uczniowie. Wartość projektu wynosi 55 624 305, 00 zł, natomiast dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej wynosi: 40 374 335, 00 zł.

Pierwszego grudnia Biedronki i Stokrotki pojechały do Warszawy do Teatru Niewielkiego na spektakl pt. ”Tu i tam”. „To nowatorskie widowisko muzyczno-plastyczne dla dzieci w wieku 1 – 6 lat; z muzyką i wokalem wykonywanymi na żywo, wielopłaszczyznowymi animacjami i wizualizacjami świetlnymi. Swoista muzyczna podróż dookoła świata, ukazująca poprzez dźwięki i obrazy jego różnorodność i piękno, oraz bogactwo kultur.” Dzieci brały czynny udział w widowisku. Mogły grać na marakasach, podśpiewywać, a nawet tańczyć. Dzieciom bardzo się podobało.

5 grudnia w naszej szkole wspominamy Profesora Hilarego Koprowskiego, wybitnego naukowca związanego z Celestynowem. W tym roku uczniowie na godzinach wychowawczych malowali portrety Profesora, które zdobią korytarze szkoły. Rozmawiali o zasługach Hilarego Koprowskiego w dziedzinie wirusologii.

Zachęcamy do posłuchania reportażu „Powrót do korzeni” Marzeny Wróbel, poświęconego Profesorowi Hilaremu Koprowskiemu. Warto znać Jego związki z Celestynowem.

Przejdź labirynt, a dowiesz się, jakiego wirusa pokonał Profesor Hilary Koprowski.

Tutaj dowiesz się więcej o Profesorze Hilarym Koprowskim. Zachęcamy!

Międzynarodowy Dzień Wolontariatu

Są ludzie, którzy dobrowolnie i bez wynagrodzenia niosą pomoc, angażują się w pracę na rzecz osób i instytucji. Można ich spotkać w naszej szkole. To wolontariusze. Warto dołączyć do koła wolontariatu.

Spotkanie z Mikołajem

6 grudnia dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas 1-3 spotkali się z Mikołajem, który wręczył każdej klasie upominki. Na zakończenie spotkania każda klasa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie.

Po raz kolejny nasza szkoła włączyła się do akcji Szlachetna Paczka. Dzięki pomocy darczyńców udało się nam zebrać bardzo dużo paczek dla rodzin potrzebujących. Bardzo dziękujemy za oddanie i czynny udział tym, którzy wspomagali akcję: rodzicom, nauczycielom i uczniom. Dziękujemy za ofiarowane rzeczy, za szlachetność, dobro i otwartość na drugiego człowieka.

Koordynatorzy: D. Zięcina, K. Pietrzak, M. Piętka.

Projekt eTwinning „Z serca, do serca” realizowany przez Koło Wolontariatu

Projekt eTwinning “Children’s World, Children’s Rights”

CO BY BYŁO BEZ PRAW DZIECKA? Uczniowie zaangażowani w projekt przeprowadzili wywiady z uczniami i nauczycielami w swoich szkołach. Z przesłanych filmów powstał biuletyn. Zapraszamy do oglądania. Prezentacja wywiadów przeprowadzonych przez klasę 7c w naszej szkole zaczyna się w 11 minucie filmu.

Warsztaty stolarskie w kl. IIIa

Uczniowie klasy IIIa pod czujnym okiem stolarza pana Ireneusza Siwka wykonali karmniki, by zimą dokarmiać głodne ptaki.

Brawo dla klas! Udało się wykonać wszystkie postacie z szopki bożonarodzeniowej! To „Nasze Betlejem”.

Punkty do Pucharu Dyrektora Szkoły dla klas, które wywiązały się z zadnia.

Słodkie upominki i dyplomy

15 grudnia Sołtys Celestynowa, Pan Tomasz Wyglądała odwiedził wszystkie klasy naszej szkoły. Wręczył słodkie  upominki i dyplomy klasom, które zaśpiewały i nagrały wylosowaną kolędę. A udało się to wszystkim klasom!

Nagrodził uczniów wyróżnionych w konkursie kaligraficzno-plastycznym.

Wyniki konkursu kaligraficzno-plastycznego „Kolędowanie AD 2021”

Klasy 0a, 0b, 1a, 1b, 1c wykonały piękne plakaty!

  • W kategorii klas II i III:

I miejsce – Maja Dróżdż 3b

II miejsce – Seweryn Nowak 3a i Julia Szarek 3c

III miejsce – Zofia Stelmach 3b i Marcin Piętka 3c

Wyróżnienia:

Amelia Sybilska 2a, Tomasz Mistewicz 3b, Alicja Korzeniewska 2c.

  • Kategoria klas IV – VIII

I miejsce – Nikola Gręzak 4a, Małgorzata Kowalec 4c, Mateusz Mucha 4a

II miejsce – Filip Grochal 7b, Natalia Klimańska 8d, Ola Pusek 5 b

III miejsce – Tomasz Osiak 5c, Michalina Młodziankowska 5b, Michał Łuczyński 4a

Wyróżnienia:

Alicja Musik 5a, Alicja Sybilska 6b, Maria Gronkiewicz 5b, Iza Kurowska 5a, Michalina Jarzynka 4b, Zuzanna Żołądek 7 a.

Kolędowanie AD 2021