Witamy na stronie świetlicy szkolnej!

mgr Aneta Jałocha, mgr Anna Rodziewicz

Godziny pracy świetlicy szkolnej

11.30-17.00

Ważne informacje!

 Świetlica szkolna w roku szkolnym 2023/2024 będzie czynna w godzinach 11.30-17.00 tylko w budynku przy ulicy Wrzosowej 42.

Kartę zgłoszenia ucznia do świetlicy pobieramy ze strony internetowej szkoły, w wersji papierowej z sekretariatu lub u wychowawcy świetlicy od 4 września. Przed wypełnieniem karty prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Świetlicy Szkolnej dostępnym na stronie szkoły.

UWAGA!

Rodzice pracujący do karty zapisu dołączają zaświadczenie o zatrudnieniu z zakładu pracy!

Komplet dokumentów, czyli prawidłowo wypełnioną kartę (wpisujemy tylko czas pobytu dziecka po zakończonych lekcjach) oraz zaświadczenie o zatrudnieniu składamy w sekretariacie lub bezpośrednio do wychowawcy świetlicy do 6 września włącznie.

Karty złożone później nie będą rozpatrywane!

UWAGA!

W szkole obowiązuje dodatkowy system rejestracji uczniów w świetlicy. Są to karty elektroniczne, za pomocą których uczeń obowiązkowo rejestruje swoje wejście po lekcjach do świetlicy i wyjście do domu.

Uczniowie korzystają z kart, które otrzymali w poprzednim roku szkolnym.

Uczniowie klas pierwszych, którzy na podstawie złożonych dokumentów zostaną zakwalifikowani i zapisani do świetlicy otrzymają takie karty w dniu 11 września.

Karta jest płatna w kwocie 5 zł u wychowawcy świetlicy.

Posiadanie karty elektronicznej jest obowiązkowe dla uczniów zapisanych do świetlicy. Jej zgubienie lub zniszczenie wiązać się będzie z zakupem drugiej.

Świetlica naszej szkoły to miejsce, które oferuje uczniom opiekę po lekcjach oraz różnorodne zajęcia. Uczniowie mają tu możliwość skoncentrowania się na odrabianiu lekcji pod nadzorem opiekunów. Dodatkowo, świetlica stwarza przestrzeń dla kreatywności i rozwoju zainteresowań. W tej atmosferze dzieci mają dostęp do różnych form zabawy i nauki. Korzystają z gier edukacyjnych, klocków, a także mają okazję rozwijać swoje umiejętności plastyczne poprzez malowanie oraz tkanie ze szmatek. To nie tylko forma relaksu, ale także doskonała okazja do rozwijania zdolności manualnych i wyobraźni. W świetlicy istnieje również miejsce dla chwil spokoju. Przestrzeń ciszy umożliwia uczniom czytanie książek, co wspiera rozwijanie umiejętności czytelniczych i kształtuje przyjemność z lektury. Dla klas pierwszych organizowane są opowieści literackie, które nie tylko rozbudzają wyobraźnię dzieci, ale także kształtują ich zainteresowanie literaturą. Świetlica szkoły pełni funkcję nie tylko opiekuńczą, ale również edukacyjną i kreatywną, wspierając rozwój uczniów w różnych obszarach.

Szanowni Państwo,

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Batalionu „Zośka” w Celestynowie informuje, że w szkole odbywają się:

– od godz. 7.30 – 8.45 – zajęcia opiekuńczo – wychowawcze dla uczniów, których rodzice nie mają możliwości zapewnienia opieki dziecku w tym czasie.

– od godz. 11.30 – 17.00 – zajęcia świetlicowe  zgodnie z regulaminem.

Z wyrazami szacunku,

Anna Kędziorek Dyrektor szkoły

Kontrakt
  1. Zaraz po skończonych lekcjach przychodzimy do świetlicy.
  2. Ze świetlicy wychodzimy tylko za zgodą wychowawcy.
  3. W świetlicy zachowujemy ciszę i spokój.
  4. W salach nie biegamy – tylko chodzimy.
  5. Nie wchodzimy na krzesła i stoliki.
  6. Plecaki odstawiamy na miejsce do tego przeznaczone.
  7. Szanujemy wszystko, co znajduje się w świetlicy.
  8. W świetlicy zawsze dbamy o porządek.
  9. Słuchamy poleceń nauczycieli.
  10. Używamy czarodziejskich słów: „proszę”, „przepraszam”, „dziękuję”.
  11. Szanujemy własność innych osób.
  12. Pomagamy innym koleżankom i kolegom.
  13. Nie hałasujemy podczas obiadów.
  14. Zwracamy się grzecznie do wszystkich pracowników szkoły.
  15. Nie śmiejemy się z innych i nie dokuczamy.
  16. Bawimy się wspólnie.
Cele główne:

Czas w świetlicy płynie nam kreatywnie: jesteśmy tancerzami, sportowcami, wcielamy się w aktorów i widzów, rozwijaliśmy nasze zdolności plastyczne oraz konstruktorskie. Budujemy integrację naszej grupy świetlicowej poprzez wspólne zabawy w kręgu. Przed świętami zawsze dbamy wspólnie o świąteczny wygląd oraz nastrój w naszej świetlicowej sali.
Życzylibyśmy sobie, by kolejne lata upływały nam równie owocnie!

Do głównych celów świetlicy należy:

  • zapewnienie opieki uczniom przed i po zajęciach w miłym, przyjaznym i bezpiecznym otoczeniu;
  • stworzenie warunków do wypoczynku, relaksu, odrobienia lekcji, twórczego spędzenia czasu;
  • umożliwienie uczniom wszechstronnego rozwoju i kompensowania braków w tym zakresie.

Ala z klasy 3b i Ola z klasy 1b reprezentowały naszą szkolną świetlicę w II edycji Międzyszkolnego Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego z okazji Dnia Pluszowego Misia. Talent dziewczynek jest niekwestionowany!

W październiku korzystaliśmy w pełni z pięknej pogody. W szkolnej sali w świetlicy również nie było nudno.

15 września 2022 r. – „Dzień Kropki” na świetlicy

Odpowiadając na pytanie postawione w zadaniu poznaliśmy historię zegara, przekonywaliśmy się dlaczego dla jednych minuta trwa „caaałe wieki” a dla innych tylko minutę, wykonaliśmy rysunki zegarów. Wiemy, że czas nie tylko leci, także płynie, biegnie, ucieka…

Czy ten obraz się rusza? Kolejna zagadka rozwiązana. Świetliczaki poznały sztukę tworzenia iluzji na obrazie. Op-art nie jest już dla nas tajemnicą.

Nasza szkolna świetlica klas I-III przystąpiła do realizacji II edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Akademia Świetlicowa. Świetliczaki na tropie… zagadek”.

Regulamin projektu i zadania do wykonania

Pierwsze zadanie z projektu za nami. Odbyliśmy wędrówkę po polskich zamkach niestety tylko online. Okazało się jednak, że niektórzy z nas uroki zamkowych murów mogli podziwiać osobiście w czasie wakacyjnych podróży. Dzieliliśmy się wrażeniami. Przeczytaliśmy też kilka legend o zamkowych tajemnicach. Zapamiętaliśmy szczególnie opowieść o zgubionych perłach królowej Bony, których do dziś jej duch pod postacią Białej Damy poszukuje w zamku w Czersku. Na koniec malowaliśmy różne zamki i zameczki…

Dzień Pluszowego Misia

Tak bardzo za Wami tęsknimy…

5 listopada 2020r. – Moc Bajek…

W miniony czwartek na jeden dzień wszyscy uczniowie i nauczyciele z budynku szkoły przy ul. Wrzosowej przenieśli się do świata bajek. W salach lekcyjnych i na świetlicy szkolnej słychać było radosne okrzyki dzieci przebranych za bohaterów z bajek, mających bajkowe atrybuty. W oddziałach przedszkolnych dzieci rozwiązywały zagadki tematyczne, występowały w przedstawieniu teatralnym, bawiły się w takt bajkowych melodii. Starsze dzieci same wybrały motyw przewodni tego wydarzenia, wspólnie wybierały bajkę do przeczytania, wykonywały bajkowe prace plastyczne. Pierwszoklasiści odkrywali przy pomocy wychowawczyń i nauczyciela języka angielskiego świat Świnki Pepy- uwaga…w języku angielskim. W świetlicy szkolnej królowały natomiast bajkowe kalambury, gry zespołowe i zabawy ruchowe.

Tego dnia na naszych uczniów czekała również wyjątkowa niespodzianka- z przeróżnych zakątków świata przybyli do nich niezwykli goście- Król Julian, Baba Jaga, Czerwony Kapturek i jego Babcia, Kłapouchy, Pszczółka Maja i Elza!

Bajkowi bohaterowie przygotowali dla dzieci szereg atrakcji, a nawet misję do wykonania od szalonych Pingwinów z Madagaskaru! Jednym z zadań była gimnastyka z Królem Julianem w rytm piosenki „Wyginam śmiało ciało”! Uwierzcie nam na słowo, była MOC!

Nasi milusińscy wykazali się wyjątkowym zaangażowaniem i ogromną wiedzą na temat postaci bajkowych- zadania zostały wykonane na 6+! Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem!

A wszystko to za sprawą obchodów Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek i Bajkowego Tygodnia realizowanego na świetlicy szkolnej, których głównym celem jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci już od najmłodszych lat.

Radości nie było końca, co też widać na załączonych zdjęciach!

Bo czy jest coś piękniejszego od szczęścia naszych dzieci?

Nowy rok – nowy wystrój świetlicy szkolnej!

Początek roku 2020 przyniósł duże zmiany w świetlicy szkolnej. 2 stycznia nastąpił moment długo wyczekiwany przez uczniów z klas I-III. W przerwie międzyświątecznej trwały intensywne prace nad noworoczną niespodzianką, a mianowicie zmianą wystroju świetlicy szkolnej. Dzięki zaangażowaniu wychowawców świetlicy i cichego Przyjaciela Szkoły nasza świetlica zyskała zupełnie nowy wymiar!

Od niedawna w sali tej swój czas spędzają nasi najmłodsi podopieczni- dzieci z oddziału przedszkolnego. Cieszymy się, że im również kolorowy wystrój przypadł do gustu.

Efekt przerósł oczekiwania zarówno tych dużych, jak i małych.

Popołudnie w świetlicy w budynku przy ul. Św. Kazimierza

W świetlicy przed lekcjami: zajęcia twórcze odsłaniające nasze zdolności manualne, plastyczne oraz pomysłowość i poczucie estetyki.

Czas płynie nam kreatywnie: byliśmy tancerzami, sportowcami, wcielaliśmy się w aktorów i widzów, rozwijaliśmy nasze zdolności plastyczne, konstruktorskie, budowaliśmy integrację naszej grupy świetlicowej poprzez wspólne zabawy w kręgu. Wykonaliśmy piękne ozdoby na kiermasz świąteczny. Przed świętami zadbaliśmy wspólnie o świąteczny i karnawałowy wygląd naszej świetlicowej sali. Życzylibyśmy sobie, by obecne półrocze upłynęło nam równie owocnie!

Budowanie wzorowej łazienki

Popołudnie w świetlicy: gramy w planszówki, układamy puzzle, ćwiczymy zręczność przy grze w „pchełki”.

Odpoczynek i relaks w czasie zajęć ruchowych z chustą animacyjną oraz zabawy konstrukcyjne z wykorzystaniem klocków piankowych „Nowa szkoła”.