Szkoła z misją walczy z ubóstwem na Filipinach, w Tanzanii, Czadzie i Boliwii. My nie pozostajemy obojętni! Pomagamy zbierając surowce wtórne w ramach projektu „Zbieram to w szkole”. Uzyskaliśmy certyfikat Szkoły z misją.

 Nasza szkoła w roku szkolnym 2021/2022 przystąpiła do PROGRAMU EDUKACYJNEGO KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY.

Program ekologiczny obejmował bogatą tematykę realizowaną podczas zajęć lekcyjnych, godzin dodatkowych oraz w domu przez dzieci. Szkoła otrzymała CERTYFIKAT potwierdzający przyznanie tytułu Kubusiowych Przyjaciół Natury.

Pamiętajmy, że odpowiednia edukacja i kształtowanie świadomości ekologicznej to klucz do zbudowania właściwych nawyków kolejnych pokoleń. Miłość do natury należy pielęgnować i pamiętać o niej na każdym kroku.

Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci.

Dzieci z kl. 0b od września do czerwca realizowały Ogólnopolski projekt edukacyjny pt. „Oto Hałabała, zna go Polska cała”. Głównym założeniem projektu było wprowadzenie dzieci w świat literatury dziecięcej, promowanie czytelnictwa, wzbogacenie ogólnej wiedzy o świecie.

I tak Hałabałowa przygoda dobiegła końca…. Dziesięć miesięcy minęło nie wiadomo kiedy. Podczas zajęć w ciągu roku szkolnego poznaliśmy kolejne przygody naszego sympatycznego krasnala. Realizacja projektu przyniosła wiele dobrej zabawy i radości naszym dzieciom.

Zdjęcia z realizacji projektu

„Bajeczna księga” to projekt czytelniczy „Bliżej przedszkola”, w którym brała udział grupa Biedronek. Wystarczył tylko zeszyt bez liniatury, kredki, długopis, twórcze przedszkolaki i chętni do współpracy rodzice. Udało się. Powstała piękna „Wędrująca książka”. Oto owoc ciężkiej pracy, spędzonego wspólnie czasu i dobrej zabawy.

Nasza szkoła  ukończyła Mazowiecką Szkołę Przyszłości realizowaną w ramach II edycji projektu Lekcja: Enter.