Rok szkolny 2022/2023

Miło nam poinformować, że w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Fundację Serce Świata z okazji Światowego Dnia Zwierząt, który polegał na wykonaniu ilustracji na temat „Pies ze schroniska najlepszym przyjacielem człowieka” wyróżnienie otrzymała uczennica klasy 3a, Maja Bogucka. Gratulujemy!

Od 15 do 18 września w Szczecinie miały miejsce Mistrzostwa Świata WKA 2022. W zawodach wystartowało ponad 500 zawodników z 26 państw.

Do Turnieju Mistrzostw Świata WKA przygotowywała się również ekipa trenera Mirosława Płaty z Akademii Karate Otwock. Łącznie z Akademii wystąpiło 28 osób, w tym również Gabrysia Jałocha (uczennica kl. 6c naszej szkoły).

Gabrysia przez dwa dni godnie walczyła w konkurencjach indywidualnych, parach oraz drużynowych w kategoriach Kata oraz Kobudo (posługiwanie się bronią nunchaku).

Gabriela Jałocha zdobyła aż cztery medale:

 • medal złoty – Dual Kobudo
 • 2 medale srebrne – Kata indywidualne i drużynowe
 • medal brązowy – Dual Kata

Gratulujemy!

 28 i 29 września w Kołbieli nasi wspaniali sportowcy wzięli udział w Mistrzostwach Powiatu Otwockiego w biegach przełajowych dziewcząt i chłopców.
Oto wyniki:

biegi indywidualne dziewcząt II miejsce – Emilia Strzeżysz, III miejsce – Agata Skolmowska,
biegi sztafetowe dziewcząt – II miejsce,
biegi sztafetowe chłopców – III miejsce.
Brawo!

Rok szkolny 2021/2022

Brawo Nikodem!

Uczeń z naszej szkoły – Nikodem Wilczek z klasy 7a zdobył wyróżnienie w III Edycji Powiatowego Konkursu języka angielskiego „Karaoke z Beatlesami”. Nikodem zaprezentował utwór zespołu THE BEATLES „Let it be”.

Gratulacje!

W dniu 21 czerwca miało miejsce podsumowanie konkursów, które odbyły się w roku szkolnym 2021/2022. Podczas apelu zwycięzcom i laureatom zostały wręczone nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Nasi uczniowie bardzo chętnie biorą udział w konkursach i odnoszą liczne sukcesy na poziomie szkoły, gminny, powiatu lub w rywalizacji ogólnopolskiej.

W ogólnopolskim konkursie wiedzy „Olimpusek” nagrody oraz tytuły laureata otrzymali:
język polski:
Marcin Pętka kl. III c – dyplom laureata oraz nagroda książkowa,
Julia Lekowska kl. Ic i Wojciech Wasążnik kl. IIIc – dyplom laureata

matematyka:
Marcin Pętka kl. IIIc – dyplom laureata oraz nagroda książkowa,
Wojciech Narólski kl. IIc – dyplom laureata oraz nagroda książkowa,
Aleksandra Macios kl. Ic, Amelia Żurawska kl. Ib, Maciej Klimek kl. IIIa, Amelia Sybilska kl. IIIa – dyplom laureata.

W Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny:
Marcin Pętka kl. IIIc – wynik bardzo dobry,
Adrian Bigos kl. IIIc, Maciej Klimek kl. IIIa – wyróżnienie.

W ogólnopolskim konkursie recytatorskim „Warszawska Syrenka”:
– etap gminny – Alicja Oszczygieł kl. IIb, Ksawery Popis kl. IIc, Lidia Nowak kl. Ib,
– etap powiatowy – Alicja Oszczygieł kl. IIb.

21 czerwca odbyło się również podsumowanie konkursów z drugiego semestru dla uczniów klas 4-8. Mnóstwo nagród, wspaniałe osiągnięcia. Miło nam również zakomunikować, że zdobywcą Pucharu Dyrektora Szkoły została klasa 5b (wych. p. Marlena Koszewska). Gratulujemy.

Wyniki Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny 2022

 

kategoria „Maluch”
wynik bardzo dobryMarcin Piętka kl. IIIc
wyróżnienie
Adrian Bigos kl. IIIc
wyróżnienie Maciej Klimek kl. IIIa
wyróżnienie Aleksandra Kręgielewska kl. IVa

kategoria „Beniamin”
wyróżnienie Zygmunt Pielak kl. VIb

kategoria „Kadet”
wynik bardzo dobry Zuzanna Sybilska kl. VIIIb
wyróżnienie Barbara Mistewicz kl. VIIIc
wyróżnienie Jacek Wojtokas kl. VIIc

Szkolne Mistrzostwa w czwórboju LA

Nasi uczniowie z klasy 8b – Jakub Sobieszek oraz Bartosz Książek zajęli miejsce 5 oraz 14 w XVII Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego organizowanym przez SP nr 4 w Otwocku. Gratulujemy dobrych wyników i życzymy kolejnych sukcesów w nauce języka angielskiego w przyszłości. Nauczyciel języka angielskiego chłopców, pani Agnieszka Winiarska, jest bardzo dumna z poziomu języka swoich uczniów.

1 czerwca 2022r. w klasie 2b został rozstrzygnięty klasowy konkurs „Wieża czytelnicza” , którego celem było doskonalenie techniki czytania poprzez systematyczne ćwiczenia. Troje uczniów, którzy najszybciej „zbudowali” czytelniczą wieżę otrzymali dyplomy oraz nagrody. Dodatkowo każdy, kto aktywnie uczestniczył w konkursie, otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek. Bardzo dziękuję rodzicom uczniów za wsparcie i zaangażowanie oraz Pani Ani Kwaśniewskiej za zakup i wręczenie nagród.

31 maja 2022r. w budynku szkoły przy ul. Wrzosowej 42 odbył się konkurs pięknego czytania dla klas 1 – 3. Konkurs zorganizowały pani Hanna Ładno i pani Ewa Witek. Umiejętność pięknego czytania oceniało jury w składzie: dyrektor – pani Anna Kędziorek, kierownik oświaty w Gminie Celestynów- pani Edyta Wrzosek, kierownik Biblioteki Publicznej w Celestynowie – pani Ewa Wilczek, nauczyciel z naszej szkoły – pani Karolina Pietrzak.

Do konkursu przystąpiło 18 uczniów. Przebiegał on w dwóch etapach. W etapie pierwszym uczniowie zaprezentowali fragment wybranego i przygotowanego wcześniej utworu literackiego. Komisja, stosując ustalone kryteria wyłoniła 11 osób do drugiego etapu. Tu uczestnicy musieli zmierzyć się z wylosowanym do przeczytania nowym tekstem.

Ostatecznie wybrano po dwóch zwycięzców z poziomu klas: pierwszych – Igę Zając, Maję Masny, drugich – Kacpra Bojemskiego, Ksawerego Popisa oraz trzecich – Marcina Piętkę i Wojciecha Wasążnika.

Serdecznie dziękujemy członkom jury, a wszystkim uczestnikom składamy gratulacje życząc samych sukcesów w kolejnych konkursach.

 Finał Konkursu Wiedzy o Sporcie

Po długich zmaganiach w dniu 4 kwietnia 2022 roku został rozstrzygnięty konkurs Wiedzy o Sporcie. Finalistką Konkursu Wiedzy o Sporcie została Izabella Grajda z klasy 8 C. Zwyciężczyni przeszła wiele etapów, aby zdobyć pierwsze miejsce. Ku zdziwieniu Pani Małgorzaty Luba w pierwszej rundzie przeszło 11 osób. W konkursie wzięły udział klasy 4-8 z Publicznej Szkoły Podstawowej w Celestynowie. W związku z tym przedsięwzięciem młodzież poszerzyła wiedzę na temat historii sportu.

Gratulujemy zwyciężczyni!

 Zuzanna Sybilska została laureatką Konkursu matematycznego szkół podstawowych woj. mazowieckiego w roku szkolnym 2021/2022. Serdecznie gratulujemy.

 15 marca 2022 r. miały miejsce eliminacje gminne 45. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”. Dwoje uczniów naszej szkoły zostało reprezentantami Gminy Celestynów do eliminacji powiatowych konkursu. Są to:

 • Alicja Oszczygieł kat. klasy 0-III
 • Jan Pielak kat. klasy VII-VIII

Konkurs chemiczny „Mój pomysł na przestrzenny model atomu lub budowę cząsteczki związku chemicznego”

Sportowy Konkurs Pho3nix Kids

Poniżej link do rejestracji

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Batalionu „ Zośka” w Celestynowie wzięli udział w konkursie sportowym PHO3NIX KIDS. Oto lista uczniów, którzy zdobyli najwięcej punktów i zostali nagrodzeni przez Fundację Pho3nix:

Szymon Żołądek
Bartłomiej Czajka
Zuzia Żołądek
Wojtek Zapała
Nikola Gątkowska
Maja Bogucka
Jan Radziewicz
Lena Śmitek
Michał Łuczyński
Maksymilian Zienkiewicz

Uczestnikom gratulujemy zaangażowania!

Opiekunowie: Anna Struska- Gątkowska, Hanna Masna

 Szkolny Konkurs Plastyczny dla dzieci z klas 1-3 i 4-8 Publicznej Szkoły Podstawowej im. Batalionu “Zośka” w Celestynowie „Maska karnawałowa”

 Regulamin Konkursu 

Mistrzostwa Szkoły w Rzucie Piłeczką Palantową

W dniu 15 grudnia 2021 roku w Szkole Podstawowej w Celestynowie wyłoniono mistrzów w Szkolnych Zawodach w Rzucie Piłeczką Palantową. Mistrzostwa zostały rozegrane w kategorii dziewcząt i chłopców w poszczególnych grupach wiekowych. W rywalizacji wystartowali uczniowie z klas 4-8. Każdy uczestnik miał po dwa rzuty i starał się, jak najdalej rzucić piłeczką.

W kategorii dziewcząt pierwsze miejsca zajęły w poszczególnych grupach wiekowych:

klasy 4-5 – Aleksandra Czajka 5c
klasy 6-7 – Nikola Gątkowska 6a
klasy 8 – Lena Śmitek 8b

W kategorii chłopców pierwsze miejsca zajęli w poszczególnych grupach wiekowych:

klasy 4-5 – Filip Wojciechowski 5c
klasy 6-7 – Artur Szostak 7c
klasy 8 – Bartosz Książek 8b

Gratulujemy zwycięzcom
Ze sportowym pozdrowieniem
M.K-L

Kolędowanie AD 2021

Zapraszamy do udziału w konkursie, który organizujemy z Sołectwem Celestynów.

Konkurs na Bożonarodzeniową Kartkę Świąteczną

Projekt eTwinning „Z serca, do serca” jest realizowany przez Koło Wolontariatu.

 Mistrzostwa Szkoły w Rzucie Piłką Lekarską

W Szkole Podstawowej w Celestynowie we wrześniu 2021 roku odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Rzucie Piłką Lekarską. Zawody zostały rozegrane w kategorii dziewcząt oraz chłopców. We współzawodnictwie uczestniczyli uczniowie z klas 4-8. Duch rywalizacji nie opuszczał zawodników. Każdy starał się rzucić jak najdalej.

W kategorii dziewcząt pierwsze miejsca zajęły w poszczególnych grupach wiekowych:

w klasach 4-5 -Alicja Musik 5a
w klasach 6-7 – Katarzyna Wyglądała 7a
w klasach – 8 Lena Müller 8d

W kategorii chłopców pierwsze miejsca zajęli w poszczególnych grupach wiekowych:

w klasach 4 -5 – Bartosz Jóźwiak 5c
w klasach 6 -7- Mateusz Kosiewski 7b
w klasach 8 – Bartosz Książek 8b

Pani Dyrektor Anna Kędziorek nagrodziła zwycięzców medalami i nagrodami. Gratulujemy zwycięzcom

Ze sportowym pozdrowieniem
Małgorzata Luba

Alicja Świetlik kl. 5b – I miejsce,
Alicja Sybilska kl. 6b – III miejsce
w konkursie „Kapliczki i krzyże przydrożne „, finansowanym ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „EtnoPolska 2021”. Gratulacje!

Rok szkolny 2020/2021

Z okazji Dnia Ziemi odbył się konkurs fotograficzny „Moje spotkania z przyrodą” i konkurs plastyczny „Drugie życie śmieci”. Przedstawiamy wyróżnione zdjęcia. W konkursie z wykorzystaniem odpadów udział uczniów był bardzo liczny. Pracowały pojedyncze osoby i całe klasy. Ze śmieci powstały roboty, przyborniki, cały sklep ogrodniczy. Autorzy wyróżnionych prac otrzymali oceny celujące. Wszystkich zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

Konkurs fotograficzny „Moje spotkania z przyrodą” 

Konkurs plastyczny „Drugie życie

„Drugie życie śmieci” w klasie 2a

 Wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym „Polska pieśń patriotyczna w obiektywie”


Powiatowy Konkurs Przyrodniczy „Szkiełkiem i okiem”


 Szkolny konkurs na lapbook o krajach niemieckojęzycznych


 Konkursy SSU (II półrocze)W XIV Powiatowym Konkursie Języków Obcych „Cudze chwalicie, swego nie znacie” Cztery pory roku w powiecie otwockim w Józefowie I miejsce zajęli Jordan Jakubiszyn i Szymon Wysocki z klasy VIIIc.

Zadaniem konkursowym było wykonanie filmu ze scenką w języku angielskim o tematyce związanej z hasłem przewodnim konkursu.

W tym roku temat brzmiał: „Cztery pory roku w powiecie otwockim”.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naszym uczniom:)

 Aleksandra Celińska została ilustratorką książki „Tajemniczy kuferek babci Jagusi”.

Dotarła do nas wspaniała wiadomość. Uczennica naszej szkoły Aleksandra Celińska, uczennica klasy 2b wygrała konkurs organizowany przez wydawnictwo VERBINUM i została ilustratorką książki Pani Wandy Warskiej „Tajemniczy kuferek babci Jagusi”. Serdecznie gratulujemy Oli tak dużego wyróżnienia i życzymy dalszych sukcesów. Postaramy się, aby w szkolnej bibliotece znalazło się kilka egzemplarzy książki i każdy będzie mógł zobaczyć ilustracje wykonane przez Olę. Liczymy też na spotkanie z autorką książki Panią Wandą Warską w naszej szkole.

Brawo Jordan!

26 marca 2021r. – I miejsce w  VII edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Anglojęzycznej „Językiem Shakespeare’a” pod Patronatem Starostwa Powiatowego w Otwocku i Wydawnictwa Express Publishing.  Brawa należą się również uczestnikom z klas VI, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę.

Wielkie gratulacje!

https://youtu.be/PLnRn-qZhlE

Konkurs plastyczny „Wiosna wokół nas”

Z przyjemnością informujemy, że konkurs pt. „Wiosna wokół nas” został rozstrzygnięty. Konkurs był adresowany do dzieci z kl.0-III. Wszystkie prace wzbudziły zachwyt jurorów, a ich autorzy zasługują na wielkie uznanie i pochwałę. Wyłonienie zwycięzców z tak dużej ilości uczestników było bardzo trudne. Podczas oceny zwracano uwagę na twórczość, umiejętność łączenia ze sobą technik, zagospodarowanie przestrzeni, oryginalne ujęcie tematu.

Lista Laureatów:
Sandra Bątruk, klasa 0a

Adam Floriańczyk kl.0a

Kornelia Wiącek kl.0a

Aleksandra Macios kl.0c

Amelia Socik kl.0c

Matylda Starosz kl.0c

Lidia Nowak kl.0b

Jakub Kostecki kl.0b

Szydlik Wojciech kl.0b

Maja Grabowska kl.Ia

Igor Dębecki klasa IIb

Janina Galas-Bandyk klasa IIIc

Wszystkim dzieciom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów z plastyczną przygodą.

Organizatorzy:
Małgorzata Starosz
Dorota Zięcina

Wyniki Konkursu sportowego na największą liczbę kroków

   Szkolny konkurs dla uczniów klas IV-VIII Talent Show

Link do ankiety


Podczas Gminnych Eliminacji 44. Konkursu Recytatorskiego
„Warszawska Syrenka” 
komisja w składzie: p.o. Dyrektora GOKiS pani Joanna Mokrzycka, Kierownik Biblioteki Publicznej w Celestynowie pani Ewa Wilczek oraz aktorka pani Alina Więckiewicz przesłuchała 18 uczestników w trzech kategoriach wiekowych.

Reprezentantami gminy Celestynów w eliminacjach powiatowych zostali m. in. uczniowie naszej szkoły:

 • Maja Skolmowska –II grupa (uczniowie szkół podstawowych klasy IV-VI)
 • Jordan Jakubiszyn –III grupa (uczniowie szkół podstawowych klasy VII-VIII).

Gratulujemy i trzymamy kciuki.

  Do etapu gminnego 44 Konkursu Recytatorskiego ,,Warszawska Syrenka” zakwalifikowały się następujące osoby:

  • klasy 0-III:
   Lidia Nowak, Matylda Starosz, Alicja Oszczygieł;
  • klasy IV- VI:
   Alicja Musik, Maja Skolmowska, Michalina Młodziankowska;
  • klasy VII-VIII:
   Jordan Jakubiszyn, Weronika Jakubik, Justyna Szeląg.
  Wiemy, że czytanie rozwija wyobraźnię, słownictwo i wiedzę. Dlatego, w tym roku nasza szkoła przystąpiła do projektu „Czytanie Bostońskie”.Kolejnym elementem tego projektu był konkurs „Najładniejsza ilustracja do utworu literackiego”. Uczniowie klas I-III wykonali piękne i bardzo ciekawe ilustracje.Oto laureaci: 
klasy I

I miejsce: Mikołaj Struski kl.Ib
II miejsce: Ignacy Gogacz kl.Ia
III miejsce: Amelia Cichecka kl.Ic

Wyróżnienia:
Marta Chudzik kl.Ia
Maja Grabowska kl.Ia

klasy II

I miejsce: Wojciech Wasążnik kl.IIc
II miejsce: Filip Rosłoniec kl.IIa
III miejsce: Zofia Stelmach kl.IIb

Wyróżnienia:
Maja Kurdej kl.IIb
Łucja Żmiejko kl.IIb
Igor Dębecki kl.IIb
Julia Szarek kl.IIb

klasy III

I miejsce: Aleksandra Kręgielewska kl.IIIa
II miejsce: Bartosz Domański kl.IIIc
III miejsce: Przemysław Kotarski kl.IIIb

Wyróżnienia:
Mateusz Mucha kl.IIIa
Michał Łuczyński kl.IIIa
Aleksandra Papis kl.IIIb
Sebastian Trajda kl.IIIb

Gratulujemy zwycięzcom.Bardzo dziękujemy za zaangażowanie wszystkim Uczniom i ich Rodzicom. Czytajmy książki!!!
W lutym przypadała 106 rocznica urodzin por. Józefa Czumy „ Skrytego”, którego oddział działał w czasie II wojny światowej również w rejonie Celestynowa. Uczniowie naszej szkoły wykonywali zadania związane z życiem i działalnością tego Cichociemnego. Najlepiej zadania wykonali:
w kategorii klas 7 – 8:
1 miejsce – klasa 8 b
2 miejsce – klasa 7 c
3 miejsce – klasa 8 a
w kategorii klas 4 6:
1 miejsce – klasa 6 c
2 miejsce – klasa 6 b
3 miejsce – klasa 5 a

  „Być jak Ignacy” – Koło Naukowe – „Przyszłość”

Uczniowie naszej szkoły w roku szkolnym 2020/2021 biorą udział w programie „Być jak Ignacy”. Nauka to przyszłość.

Popularyzujemy wiedzę na temat polskiej myśli naukowej, przybliżamy sylwetkę Ignacego Łukasiewicza oraz przemysł naftowy i gazowy, odkrywamy innych polskich naukowców oraz ich wynalazki i dokonania.

W naszej szkole w ramach zajęć Koła Naukowego „Przyszłość” realizowane są następujące tematy:

 • rodzaje i źródła energii oraz energia odnawialna,
 • ekologia i zmiany klimatu
 • transport i miasta przyszłości
 • technologia cyfrowa, Internet i programowanie.

Uczniowie naszej szkoły biorą udział w Konkursie o tytuł Naukowej Szkoły Ignacego V edycji programu – rok szkolny 2020/2021 „Być jak Ignacy”. Nauka to przyszłość.Celem Konkursu jest:

–       popularyzacja wiedzy na temat polskiej myśli naukowej wśród uczniów szkół podstawowych,

–       rozpowszechnianie wiedzy na temat sylwetki Ignacego Łukasiewicza oraz przemysłu naftowego i gazowego,

–       popularyzacja wiedzy na temat innych polskich naukowców oraz ich wynalazków, odkryć i dokonań,

Konkurs podzielony jest na następujące etapy:

–       I etap do 30 listopada2020r., dotyczy rodzajów i źródeł energii oraz energii odnawialnej,

–       II etap do 30 stycznia 2021r.dotyczy ekologii i zmian klimatu,

–       III etap do 31marca2021r.dotyczy transportu i miast przyszłości

–       IV etap do 31maja 2021r., dotyczy technologii cyfrowych, Internetu i programowania.

W naszej szkole powyższe tematy są realizowane w ramach zajęć Koła Naukowego „Przyszłość.

 Uczniowie trzeciej klasy wykonali makietę do projektu „Być jak Ignacy”. Dowiedzieli się, że stosowanie energii ze źródeł odnawialnych niesie ze sobą wiele potencjalnych korzyści, w tym zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych. Do odnawialnych źródeł energii należą: energia wiatrowa, energia słoneczna.

 W drugim etapie realizacji projektu „Być jak Ignacy” Uczniowie trzeciej klasy wykonali pracę o świadomym oszczędzaniu wody. Na naszej planecie jest mnóstwo wody, ale bardzo mało z niej nadaje się do użycia. Większość wody na naszej planecie jest słona albo niedostępna dla człowieka. Jest też rozłożona bardzo nierównomiernie, dlatego więcej niż połowa ludzi na świecie nie ma do niej dostępu. Jest to bardzo poważny problem, z którym mierzymy się jako ludzkość. Ekologia – nauka o przyrodzie, zajmująca się badaniem, jak człowiek może oddziaływać na środowisko. Ekologiczny sposób życia pokazuje, że dbamy o naszą planetę.