W ramach projektu „Meine kleine Welt auf Deutsch” chętni uczniowie z klasy 8b mieli okazję rozwijać swoje umiejętności językowe i poznawać niemiecką kulturę poprzez różnorodne, kreatywne działania.

Co udało nam się zrealizować?

  • Uczniowie przedstawili się zarówno ustnie, jak i pisemnie, co pozwoliło im lepiej zaprezentować siebie w języku niemieckim.
  • Wzięliśmy udział w świątecznych aktywnościach:
    • wyszukali w internecie filmiki w języku niemieckim na temat bożonarodzeniowych ozdób, kolęd i potraw,
    • stworzyli quiz ze słownictwem bożonarodzeniowym,
    • napisali kartki z życzeniami,
    • opracowali słowniczek obrazkowy z niemieckimi słówkami świątecznymi,
    • nagrali kolędę po niemiecku oraz życzenia świąteczne.
  • Uczestniczyli w głosowaniu na logo projektu, wspierając rozwój tożsamości wizualnej naszego przedsięwzięcia.
  • Chętne osoby wzięły udział w spotkaniu online, podczas którego:
    • obejrzeli prezentację o bożonarodzeniowych zwyczajach,
    • zagrali w świąteczny quiz,
    • uczestnicy mieli także okazję opowiedzieć o sobie w języku niemieckim.

Projekt „Meine kleine Welt auf Deutsch” to nie tylko nauka języka, ale także rozwijanie kreatywności, współpracy i poznawanie tradycji innych krajów. Uczniowie z zaangażowaniem realizowali kolejne zadania, a zdobyte doświadczenia pozostaną w ich pamięci na długo!  Już nie możemy się doczekać kolejnych zadań. 😊

… i jeszcze świąteczne życzenia nagrane przez klasę

https://youtu.be/8Yxx3s2-8M8