Dnia 10 listopada 2021r. w naszej szkole bardzo uroczyście świętowano 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.  Atmosferę obchodów Święta Niepodległości w szkole dało się wyczuć o wiele wcześniej, kiedy na korytarzach i w salach lekcyjnych pojawiły się okolicznościowe gazetki, biało-czerwone ozdoby oraz kotyliony wykonywane przez uczniów. Zorganizowano 3 konkursy: recytatorski „Polska –moja Ojczyzna”, plastyczny „Drzewo patriotyczne” i kaligraficzny „Hymn Narodowy”. 

Podczas głównej uroczystości laureaci i zwycięzcy konkursów otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.  

Uczniowie klas 0-III w strojach galowych z przypiętymi kotylionami obejrzeli 2 prezentacje multimedialne „W szkole pradziadka” i “Narodowe Święto Niepodległości”, które przybliżyły historię niewoli naszej Ojczyzny, od dnia, kiedy Polska przestała istnieć na mapie Europy jako niepodległe państwo, przez dzieje tragicznej walki naszego narodu o wyzwolenie, aż po dzień odzyskania niepodległości 11 listopada 1918 roku. Przekazywane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami i recytacjami wierszy. 

Punktualnie o godzinie 11.11 wszyscy stanęli na baczność w ramach akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu” i odśpiewali 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”.  

Dzień 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są dane na zawsze, lecz należy wciąż dbać o te wartości i stale je pielęgnować.