SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU

 

 

Szkolny Klub Wolontariatu przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Batalionu "Zośka" w Celestynowie
(budynek ul. Wrzosowa 42) powstał w październiku 2017 r.
Opiekę nad działalnością sprawuje p. Joanna Drozd - pedagog szkolny.
Wolontariusze z klas IV-V:

  1. ...

  2. ...

 

 

Grudzień w "Zośce" upłynął pod hasłem dobroczynności. Wolontariusze z klas 4 i 5 w ramach akcji "Bożonarodzeniowa niespodzianka" wzmacniali więzi międzypokoleniowe z samotnymi, starszymi mieszkańcami Gminy Celestynów. Piątoklasiści w okresie przedświątecznym odwiedzili kilkoro mieszkańców, wskazanych przez pracowników socjalnych z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Celestynowie na prośbę opiekuna SKW. Wraz ze świątecznymi życzeniami Wolontariusze wręczyli własnoręcznie udekorowane pierniczki oraz kartki świąteczne, podarowane przez wychowawców świetlicy szkolnej. Były to chwile pełne wzruszeń, ciepła. Doskonała lekcja empatii, wyrozumiałości i pokory. Doświadczenie, które z pewnością wykorzystamy w przyszłości. Mamy nadzieję, że tego typu działania wpiszą się na stałe w tradycję szkolną. Ogromne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy przyłączyli się do akcji.

 

 

5 grudnia 2017 r. z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza 28 uczniów z klas IV i V zostało oficjalnie Wolontariuszami Szkolnego Klubu Wolontariatu, działającego przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Batalionu "Zośka" w Celestynowie. Symbole pracy wolontariackiej - legitymacje i dzienniczki aktywności - Wolontariusze otrzymali z rąk pani dyrektor Anny Kędziorek i opiekuna SKW pani Joanny Drozd. W trakcie uroczystości Wolontariusze mieli okazję usłyszeć historię dobroczynności, zaplanować inicjatywy i lepiej się poznać. Zwieńczeniem obchodów było wspólne ozdabianie choinki w holu głównym. Wszystkim Wolontariuszom życzymy wytrwałości w działaniu, ogromu energii i wielu pomysłów.
 

 

 

W miniony czwartek (21.12.2017) zakończyliśmy akcję charytatywną "Słodki dar serca". Uzbieraliśmy niespełna 40 kg słodyczy dla podopiecznych z Domu Dziecka w Śródborowie. Słodkie upominki zostały przekazane dzieciom tuż przed samymi Świętami Bożego Narodzenia. Dziękujemy, że możemy na Was zawsze liczyć. Pamiętajcie, że dobro wraca ze zdwojoną siłą!

 

 

Nasza szkoła przyłączyła się do zbiórki żywności, chemii gospodarczej oraz odzieży dziecięcej w ramach akcji "Szlachetna Paczka". Wiele rodzin potrzebuje naszej pomocy! Zbiórka trwała do 24 listopada 2017 roku.

Powiększ

Powiększ

Powiększ

 

 

31 października 2017 r. - Sześcioro wolontariuszy ze Szkolnego Klubu Wolontariatu wraz z opiekunem Joanną Drozd, uporządkowało teren wokół Pomników Pamięci Zbiorowej, nad którymi patronat sprawuje nasza szkoła. W celu uczczenia pamięci poległych, uczniowie zapalili znicze i złożyli świeże kwiaty.