Oddziały przedszkolne r. szk. 2012/2013

Dzień Owoców, Warzyw i Soków kl. 0c

22 marca w kl.0c odbył się Dzień Owoców, Warzyw i Soków. Z tej okazji uczniowie spożywali przyniesione „witaminy” oraz wykonali pracę plastyczną - kolorowe owoce i warzywa, która zawisła na ścianie korytarza. Dzień upłynął pod hasłem: „Wszyscy mamy dziarskie minki, bo zjadamy witaminki” pochodzącym z piosenki grupy Fasolki - „Witaminki”.

Powiększ

Powiększ Powiększ Powiększ
Powiększ Powiększ Powiększ Powiększ

 

Pożegnanie zimy

21 marca, zgodnie z tradycją, poszliśmy spalić Marzannę, by pożegnać zimę. Na dworze było zimno i ponuro ale nam dopisywały humory. Mieliśmy nadzieję, że zima szybko odejdzie a na jej miejsce przyjdzie słoneczna i kolorowa wiosna. Niestety, zima w tym roku nie dała tak łatwo za wygraną i nasza upragniona wiosna przyszła ze sporym opóźnieniem. Zobaczcie w galerii jak to wszystko się odbywało.

Powiększ

Powiększ Powiększ Powiększ Powiększ

Powiększ

 

Słuchamy bajek kl. 0b

W naszej klasie mamy tradycję czytania lub słuchania bajek, z odtwarzacza, po obiedzie. Jest to chwila odpoczynku dla najedzonych brzuszków. Zaciekawieni biegiem wydarzeń zerówkowicze grzecznie siedzą i słuchają opowiadań. Wygląda to mniej więcej tak:

Powiększ

Powiększ Powiększ Powiększ Powiększ

 

Dokarmianie ptaków kl. 0b

Zimą, jak co roku ptaki potrzebują naszej pomocy. Dzieci z kl. 0b nie zawiodły i garściami sypały do karmników ziarenka dla głodnych i zmarzniętych ptaszków. Oto jak to się odbywało.

Powiększ

Powiększ Powiększ Powiększ
Powiększ Powiększ Powiększ Powiększ

 

Spotkanie autorskie z pisarką Dorotą Gellner

15 lutego w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z panią Dorotą Gellner, poetką, prozaikiem, autorką książek dla dzieci, słuchowisk radiowych i bajek muzycznych oraz tekstów piosenek. Na spotkaniu pani Gellner recytowała swoje wiersze, opowiadała o bohaterach swoich książek oraz zainicjowała taniec do piosenki „Piłka Oli”. Na zakończenie można było zdobyć autograf od pisarki. Kolejka była całkiem długa. Spotkanie zorganizował pan Grzegorz Kopański. Zapraszam do galerii.

 

Powiększ

Powiększ Powiększ Powiększ Powiększ Powiększ
Powiększ Powiększ Powiększ Powiększ Powiększ Powiększ

 

 

 

Powrót do poprzedniej strony