Oddziały przedszkolne r. szk. 2011/2012

Kubusiowi Przyjaciele Natury

 

 

 

1 czerwca 2012 r. – Dzień Dziecka

„W Polsce (jak również w innych krajach słowiańskich, jak Czechy, Słowacja czy Ukraina) Dzień Dziecka obchodzony jest od roku 1952 w dniu 1 czerwca. Jego inicjatorem jest organizacja zwana International Union for Protection of Childhood, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom z całego świata. Od roku 1994 tego dnia w Warszawie obraduje Sejm Dzieci i Młodzieży.

Z okazji Dnia Dziecka w szkołach często obchodzony jest dzień sportu; np. poprzez organizowanie rozgrywek międzyklasowych”*, podobnie było i w naszej szkole. Dzień sportu obchodzili uczniowie starszych klas, młodsi świętowali inaczej. Niektóre klasy pojechały na wycieczki, np. do kina a nasi milusińscy wzięli udział w apelu. Klasa Ib przygotowała przedstawienie a tuż po nim występy dały grupy taneczne. W jednej z grup tańczyli nasi dzielni zerówkowicze z kl. 0b. Po apelu odbyła się prezentacja- szkolenie z pierwszej pomocy by uczniowie wiedzieli jak zareagować aby ratować czyjeś życie.

Na zakończenie był jeszcze występ i dyskoteka z konkursami. Zapraszam do galerii.

*źródło Wikipedia

Powiększ

Powiększ Powiększ Powiększ Powiększ Powiększ
Powiększ Powiększ Powiększ Powiększ Powiększ Powiększ

 

18 maja 2012 r. – Święto Szkoły

Święto Szkoły to uroczysta impreza obchodzona co roku. Klasy „0” również brały udział w obchodach ale troszkę inaczej. Po śniadaniu wybraliśmy się na spacer na stację PKP, gdzie złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicz pod pomnikiem upamiętniającym „Akcję pod Celestynowem”. Najmłodsi uczcili pamięć bohaterów także chwilą ciszy i indywidualną modlitwą. Po wszystkim wróciliśmy z powrotem do szkoły, gdzie czekał na nas słodki poczęstunek.

Powiększ

Powiększ

Powiększ

Powiększ

Powiększ

Powiększ

Powiększ

Powiększ

Powiększ

Powiększ

 

I Szkolno – Przedszkolny Bieg Papieski pod hasłem „Dzieci w hołdzie Janowi Pawłowi II”

30 kwietnia 2012 r. w naszej szkole odbył się pierwszy Bieg Papieski, którego pomysłodawczynią była p. Zofia Jakubowska. Bieg odbył się z okazji pierwszej rocznicy beatyfikacji Jana Pawła II. Nasi zerówkowicze wzięli w nim udział. Na linii startu pojawiły się także młodsze dzieci z gminnego przedszkola. Pani Zofia powitała wszystkich zebranych przez szkołą, po czym ruszyliśmy w stronę boiska. Pierwsze pobiegły przedszkolaki a po nich kolejno klasy 0: a,b,c. W każdej klasie znalazł się lider, który chciał przybiec na metę jako pierwszy. Dzieci bardzo się starały uzyskać jak najlepsze wyniki. Po biegu przenieśliśmy się na salę gimnastyczną, gdzie każdy uczestnik biegu dostał sok w kartoniku, by ugasić pragnienie. Na koniec odbyło się rozdanie pamiątkowych dyplomów, znaczków i książek o Janie Pawle II.

Powiększ

Powiększ

Powiększ

Powiększ

Powiększ

Powiększ

Powiększ

Powiększ

Powiększ

Powiększ

Powiększ

Powiększ

Powiększ

Powiększ

Powiększ

 

Pierwszy Dzień Wiosny

„Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty”. Tak to wiosna przyszła do nas piękna, kolorowa i radosna i na dodatek w kilku wydaniach. W naszej szkole 21 marca odbyły się obchody Pierwszego Dnia Wiosny. Klasa 2a przygotowała program artystyczny na tę okazję a pozostałe klasy (0-III) dały występy. Niektóre występy miały formę powitań upragnionej Wiosny i były to bardzo oryginalne przedstawienia. Gratulujemy pomysłowości. Nasze zeróweczki wspólnie odśpiewały piosenkę pt. „Maszeruje Wiosna”. Jako Wiosna wystąpiła Gabrysia Zapała z kl. 0c. Po wszystkich występach odbyło się rozdanie pamiątkowych dyplomów i nagród z konkursu „Owocowy koszyk”. Z naszych klas „0” nagrody otrzymało 6 osób! Brawo! I życzymy powodzenia w kolejnych konkursach.

Powiększ Powiększ Powiększ

 

Bal Karnawałowy

W karnawale same bale! A jeden z nich odbył się w naszej szkole 4-go lutego. Już od rana spotkać można było Wróżki, Księżniczki, Muszkieterów,  Batmana,  Spidermana i wiele innych postaci z bajek i filmów dla dzieci. Wszyscy prezentowali się pięknie. Przebierańcy bawili się przy muzyce,  tańcząc jak kto lubi. Każdemu z balowiczów uśmiech nie znikał na twarzy. Były konkursy, świetna muzyka i karnawałowy taniec z Tygryskiem i Panią Zimą. Jedną z atrakcji balu było malowanie buzi. Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć klas „0”.

Powiększ

Powiększ

Powiększ

Powiększ

Powiększ

Powiększ

Powiększ

Powiększ

Powiększ

Powiększ

Powiększ

Powiększ

Powiększ

Powiększ

Powiększ

Powiększ

Powiększ

Powiększ

Powiększ

Powiększ

Powiększ

Powiększ

Powiększ

Powiększ

 

Dzień Babci i Dziadka w kl.0b

Dzień Babci i Dziadka według kalendarza przypada na 21 i 22 stycznia. W tym roku tak się złożyło, że z powodu ferii zimowych Święto zostało przełożone na 1-go lutego. Dziadkowie oraz Babcie tłumnie przybyli żeby zobaczyć co wnuczęta dla nich przygotowały. Po krótkim programie artystycznym wszyscy wspólnie bawiliśmy się w kole przy znanych melodiach oraz zabawach. Na gości czekał także słodki poczęstunek, można było skosztować kolorowych, owocowych szaszłyków, które zostały wykonane własnoręcznie przez dzieci.
Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy 100 lat w zdrowiu i szczęściu!

Powiększ Powiększ

Moja Babcia razem z Dziadkiem,
niby zawsze to przypadkiem.
Cukiereczki dla mnie mają,
i mnie często przytulają.
Razem chodzą w okularach,
bo dobrana jest z nich para.
Babcia dzierga nam skarpetki,
rękawiczki i beretki.
Dziadek ma zawsze przy sobie cukierki,
I pokazuje mi jaki świat jest wielki.
Opowiada tym jak dawniej bywało,
a o dawnych czasach wie niemało.
Babcia częstuje mnie szarlotką,
i uśmiech się do mnie słodko.
Babcia i dziadek, są kochani,
nie oddam ich nigdy i za nic.

Powiększ Powiększ
Powiększ Powiększ
Powiększ Powiększ Powiększ Powiększ
Powiększ Powiększ Powiększ Powiększ

 

Powrót do poprzedniej strony